Kategorie

“Yuval Noah Harari i ekonomia przyszłości…” oraz „Doświadczenie aktywności społecznej…” – nowy cykl spotkań

Rozpoczynamy cykl spotkań dla przedsiębiorców i osób zainteresowanych biznesem i wiedzą społeczną. Będą się one składały z 2 części – pierwsza biznesowa, druga poświęcona wiedzy społecznej, niezbędnej do skutecznego funkcjonowania w dzisiejszej gospodarce i świecie.

Przedsiębiorcy i menedżerowie osiągający sukcesy doskonale wiedzą, że współpraca i relacje między zarządzającymi a pracownikami oraz pomiędzy współpracownikami są krytyczne dla efektywności pracy w każdej strukturze. Można kończyć odpowiednie studia czy kursy na ten temat, ale nie mniej ważne są spotkania z ludźmi, którzy tą wiedzę przećwiczyli w swoim życiu na różnych poziomach i różnych organizacjach.

Pierwszym naszym gościem-ekspertem będzie p. Robert Kuraszkiewicz, który właśnie o tym nam opowie. Tematem jego wystąpienia będzie: Doświadczenie aktywności społecznej a efektywne zarządzanie – przypadek osobisty.

Robert Kuraszkiewicz w latach 80-tych działacz opozycji antykomunistycznej w Ruchu Młodzieży Niezależnej i Ruchu Młodej Polski, jeden z założycieli Zjednoczenia Chrześcijańsko Narodowego, publicysta, przedsiębiorca i menadżer. W czasie swojej działalności opozycyjnej w PRL-u zdobył umiejętności i kompetencje niezbędne w zarządzaniu. Był Vice prezesem i prezesem Stowarzyszenia Energii Odnawialnej, a także Vice prezesem i prezesem Banku Pocztowego. W ramach programu East Central EuropeanScholaship Program odbywał miedzy innymi praktyki w Center for Strategic and International Studies Washington D.C. Jest autorem książki “Polityka Nowoczesnego Patriotyzmu” oraz “Polska w nowym świecie”. Został odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski i Krzyżem Wolności i Solidarności. 

W drugiej części spotkania wystąpi p. profesor Adam Wielomski z wykładem: Yuval NoahHarari i ekonomia przyszłości w doktrynie GAF (Google + Amazon + Facebook)” Jest on promowanym w ostatnim czasie izraelskim transhumanistą i futurystą, którego książki są regularnie promowane przez międzynarodowe korporacje, szczególnie te cyfrowe z Doliny Krzemowej (w literaturze oznaczane jako GAF). Nasz ekspert pokaże, iż skłonność wielkich korporacji cyfrowych do nauk Harariego nie jest przypadkowa, ponieważ wyraża on ich doktrynę ekonomiczną, społeczną, światopoglądową, a nawet polityczną. To nie tyle futurologia, co programowanie nas na przejście do rzeczywistości wirtualnej.

Prof. Adam Wielomski – profesor tytularny nauk społecznych, prawnik, z wykształcenia politolog. Wykładowca na Wydziale Prawa i Administracji UKSW w Warszawie. Autor ponad 20 książek. Specjalizuje się w filozofii politycznej.

Yuval Noah Harari: “Większość ludzi stanie się ekonomicznie bezużyteczna i politycznie bezsilna… zaczniemy widzieć nową klasę ludzi….”Klasa bezużyteczna”.

ZAPRASZAMY: HOTEL MAZOWIECKI, Łódź, ul. 28 Pułku Strzelców Kaniowskich 53/57
9 CZERWCA 2022 
17:30


BILET

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked*